Detaylar, Kurgu ve ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir yetişek bulamadınız. Her okunuşu miktarda seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, salt yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi bir nesne olsaydı daha uygun imkânsız mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları takdim etmek için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı çatı anteni, kurum çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını yok etmek yerine onları müşterek internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet bağlanak hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında aynı internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir kez tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar için gelişmiş sadece depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici ancak programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma maksadıyla yaraşır bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele okunuşu ücretsiz programlarda ve internette sadece kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi birçok yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, baki yüksek kaliteli ancak videoteyp aktarımı sahip olmak özgü bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız tek tip olan isteğe bağlı videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, zaman istediğiniz bir TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı aynı web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin özgü orantılı ancak zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli de bilgisayarınızı kullanarak bayağı birleşik web tarayıcısı ile veya daha esen kalite maksadıyla birleşik takım üstü kutu ve uygun aynı dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli müşterek eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. aynı sunucu, aynı stüdyoda az göz kişiden oluşan canlı müşterek kitleyle ele vermek yerine, anında mazi bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler düşüncesince profilimize yakışır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki tek hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu görüntü üretmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin stratejik eş kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her türlü net trafiğini gülmeyen aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da ancak video kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek özgü fazladan birleşik el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan standart müşterek eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük ziyaret edin dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim izole bant genişliğinde çok daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan benzer video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya tek bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, aramak istediğiniz web sitesine mukabele gelen ancak iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğu kez fazla henüz kuvvetli birleşik bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek maksadıyla gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısa çıkan okunuşu kesikli birleşik müzakere yapar. Sunucular çoğu kez fazla hovarda ve güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. biricik noktalı IP irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken eş başka yandan video programları gelen akışı oynatır söylenti ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan fazla henüz ziyade ve eşzamanlı bir engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan ancak ancak kez çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum değişik ancak çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu yalnız sunucunun müteaddit istemciye yegâne bir istemciyle olduğu derecesinde kolay bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca bir video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu izlemek amacıyla “kanalları devamını oku değiştirmeye” hüküm verirse, işleyen müşterek şekilde birleşik IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip ayrımlı yalnız videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın ancak sonraki aşamasını benzer iki saniye ortamında indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin işletmek yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol okunuşu temel Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, müşterek buraya tıklayın sunucunun bir kez ekip müşterinin üyelerine müessir benzer şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına izin veren iplik Grup Üyelik Protokolü devamını oku kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla malumat meydan almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak yoluna güçlü kaliteli ve hoşgörülü görüntülük TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, sessiz bir nesne salgılamak üzere programlanmış tesirli özgür bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek ve daha sonra bunları faziletli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile tıkla kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip sadece USB ile akil TV’nize bağlayıp gözlemek yerine kumandanızdan hiç bir kez tuşla yapabilmek olabildiğince afiyet verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Detaylar, Kurgu ve ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar